4.345.228 PLN

Przebudowa odcinka drogi przy parkingu leśnym

Akceptacja do głosowania TAK

Dane podstawowe

Numer nadany po weryfikacji 10

Typ zadania ogólnomiejskie

Kategoria Infrastruktura drogowa (ulice, chodniki etc.)

Autor projektu Patryk Gruszeczka

Opis

Zadanie polega na usunięciu starej nawierzchni odcinka drogi przy wjeździe na parking leśny o wymiarach 50 m długości i 7 m szerokości oraz zastąpieniu jego nową nawierzchnią z kruszywa kamiennego, która będzie odpowiednio wyrównana.

Uzasadnienie realizacji zadania

Wejście do lasu komunalnego przy rondzie ks. Jerzego Popiełuszki jest zarówno początkiem i końcem wielu aktywności mieszkańców miasta. Można tu spotkać spacerujące rodziny, osoby z psami, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach oraz rowerzystów. Miejsce to jest także początkiem i końcem globalnej inicjatywy jaką jest "PARKRUN", to tu co sobotę o godzinie 9 zbiera się około 150 biegaczy oraz osób maszerujących aby aktywnie rozpocząć weekend. Początek drogi przy parkingu leśnym jest w opłakanym stanie. Każdy większy opad deszczu powoduje zalegające tam kałuże. Jest tam sporo dziur oraz nierówny teren. Wykonanie zadania poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich.

Lokalizacja

Adres Parking leśny przy rondzie ks. Popiełuszki. ul. Stanisława Konarskiego, 86-300 Grudziądz

Projektowanie uniwersalne

Projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych. Nowy i wyrównany odcinek drogi zapewni bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.

Koszt brutto

Szacowany koszt przez Składającego 100.000 PLN

Koszt po weryfikacji merytorycznej 100.000 PLN

Załączniki do formularza zgłoszeniowego