4.345.228 PLN

Łamiemy beton – rewitalizacja terenu Szkoły Podstawowej Nr 21 w Grudziądzu połączona z wymianą monitoringu

Akceptacja do głosowania TAK

Dane podstawowe

Numer nadany po weryfikacji 91

Typ zadania okręgowe

Kategoria Inne

Autor projektu Anna Wzorek

Opis

Projekt zakłada stworzenie kolejnych miejsc odpoczynku i relaksacji na placu otaczającym segmenty szkolne, wyłożonym płytami betonowymi poprzez nasadzenie 15 ok.4-5 metrowych drzew i zamontowanie wokół nich okrągłych ławek ogrodowych oraz śmietników. Szanując zainwestowane środki w tworzenie bogatej przyszkolnej infrastruktury sportowo – rekreacyjno – wypoczynkowej koniecznym staje się lepszy dozór, sprawowany poprzez system monitoringu. Stąd jednym z bardzo ważnych elementów projektu jest wymiana tegoż systemu, który jest niekompletny i technologicznie przestarzały. Wymiana monitoringu wraz z przesyłem obrazu do Centrum Monitoringu Wizyjnego przy ul. Piłsudskiego 51.

Uzasadnienie realizacji zadania

Projekt zakłada w kompleksie przyszkolnym SP Nr 21, na który składają się: boiska wielofunkcyjne, skatepark, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, skocznia w dal i bieżnia, powstanie miejsc z przeznaczeniem na aktywny i bierny wypoczynek, gdzie zarówno młodzież jak i osoby dorosłe będą mogły spędzać swój czas. Zrealizowanie projektu z całą pewnością wpłynie korzystnie na jeszcze bardziej pozytywne postrzeganie życia w tej części naszego miasta, zaś korzyści przyrodnicze każdej podobnej inicjatywy są nie do przecenienia.Nie mniej istotne jest to, że dzięki inicjatywie „łamiącej betony” staramy się wychowywać dzieci w otwarciu na piękno i bogactwo przyrody. Szanując przyrodę i rozumiejąc jej potrzeby dzieci budują w sobie człowieka otwartego i wrażliwego na innych.

Lokalizacja

Okręg Lotnisko - Węgrowo - Kobylanka

Adres Propozycja zlokalizowania wskazanego zadania to teren częściowo monitorowany, położony w kompleksie zabudowań Szkoły Podstawowej Nr 21 im. rtm. W. Pileckiego w Grudziądzu.

Projektowanie uniwersalne

Projekt uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami, ponieważ będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy w możliwie najszerszym zakresie tak jak już to ma miejsce w tej części terenu, gdzie podobne zadanie już zrealizowano. Komponuje się również z elementami strategii na rzecz osób niepełnosprawnych tworząc środowisko przyjazne, uwzględniające zarówno walory przyrodnicze („zielone” enklawy likwidujące betonową pustynię) jak i praktyczne (ławeczki osłonięte z czasem koroną drzew, pozwalające na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu.

Koszt brutto

Szacowany koszt przez Składającego 169.694,41 PLN

Koszt po weryfikacji merytorycznej 170.000 PLN

Załączniki do formularza zgłoszeniowego