4.345.228 PLN

Cztery pory kultury – edycja druga

Akceptacja do głosowania TAK

Dane podstawowe

Numer nadany po weryfikacji 100

Typ zadania ogólnomiejskie miękkie

Kategoria Inne

Autor projektu Barbara Labocha-Zielińska

Opis

Projekt „Cztery pory kultury – edycja druga” zakłada organizację wydarzeń w obrębie czterech bloków tematycznych: literatura, teatr, sztuka i film dla odbiorców w różnym wieku. Pierwszy blok obejmuje organizację spotkań autorskich. Druga grupa zadań to spektakle teatralne. Trzeci blok to przeprowadzenie zajęć tanecznych i warsztatów artystycznych, a ostatni zakłada zorganizowanie dwóch seansów filmowych w ogrodzie Biblioteki Głównej. Wszystkie zadania w ramach projektu zostaną przeprowadzone w placówkach Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.

Uzasadnienie realizacji zadania

Współczesne biblioteki stają się tzw. "trzecim miejscem", czyli przyjazną i otwartą przestrzenią, w której odbywa się nieformalne życie publiczne, gdzie chętnie spędza się czas wolny, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę, zrelaksować się bądź spotkać z innymi użytkownikami. Projekt "Cztery pory kultury - edycja druga" to skomasowana pod szyldem Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu akcja łącząca różne przedsięwzięcia literacko-kulturalne, umożliwiające ciekawe spędzenie czasu, rozwój, spotkanie z drugim człowiekiem. Działania proponowane w projekcie cieszą się dużą popularnością i przyczyniają do wzmacniania więzi lokalnych.

Lokalizacja

Adres Biblioteka Główna ul. Legionów 28 + filie: Filia nr 1 ul. Nauczycielska 19, Filia nr 3 ul. Korczaka 23, Filia nr 4 ul. Tytoniowa 1, Filia nr 7 ul. Chopina 33, Filia nr 8 ul. Łęgi 2, Filia nr 11 ul. Rydygiera 15/17, Filia nr 13 i Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych ul. Mikołaja z Ryńska 1-7, Filia nr 14 ul. Mazurska 2a

Projektowanie uniwersalne

W części zaplanowanych działań będą mogły wziąć udział także osoby niepełnosprawne, ponieważ zostaną one zorganizowane w placówkach dostosowanych do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami. Jedną z takich placówek jest Biblioteka Główna, wyposażona w windę zewnętrzną, która pozwala na wjechanie na parter oraz wyższe kondygnacje. Na tyłach budynku znajduje się ogród, do którego dotarcie nie stanowi żadnego problemu dla osób niepełnosprawnych. Teren jest płaski i nie posiada żadnych barier architektonicznych. Dodatkowo sala wielofunkcyjna w gmachu jest wyposażona w pętlę indukcyjną wzmacniającą sygnał audio dla osób niedosłyszących. Drugą taką jednostką jest Filia nr 13 i Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych, w której zlikwidowano wszystkie bariery architektoniczne oraz ustawiono meble w sposób umożliwiający swobodne poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim oraz słabowidzącym i niewidomym.

Koszt brutto

Szacowany koszt przez Składającego 20.000 PLN

Koszt po weryfikacji merytorycznej 20.000 PLN